Reklama

Drewniane łóżka do sypialni

- Nowe łóżka drewniane - www.tupolecam.pl

Łóżka drewniane do sypialni są dominującym rodzajem wśród wszystkich produkowanych i sprzedawanych tego typu mebli. Co prawda, spotyka się także łóżka metalowe, jednak to właśnie wersje drewniane cieszą się większą popularnością. Przede wszystkim jest to spowodowane przyjemniejszym klimatem, jakie tworzy w sypialni obecność drewna. Łóżko takie wydaje się przytulniejsze niż inne, skonstruowane z zimnego metalu. Poza tym łóżka drewniane do sypialni o wiele bardziej nadają się, aby je dopasować do delikatnego wystroju całego pokoju, składającego się głównie z pozostałych, także drewnianych mebli.

Do najpopularniejszych gatunków, z których wykonywane są łóżka drewniane do sypialni, należy brzoza, buk i dąb. Każde z nich to jakby osobny materiał posiadający swoje zalety, ale także i wady. Wybór należy oczywiście do nas, jednak przed dokonaniem zakupu trzeba dokładnie zapoznać się z ofertą przedstawioną przez sprzedawcę, biorąc pod uwagę również te mniej powszechne rodzaje drewna.

  • łóżka drewniane do sypialni

Jakie drewno wybrać ?

Drewno brzozowe ma biało-żołtawą barwę. Nie należy ono do wyjątkowo wytrzymałych oraz odpornych gatunków. Wadę tę rekompensuje jednak jego połyskliwość i wrażenie trójwymiarowości rysunku drewna. Mimo wszystko, trzeba jednak liczyć się z tym, że na łóżku brzozowym ślady użytkowania pojawią się dość szybko i może wtedy stracić ono swój efektowny wygląd.

Mocniejszym rodzajem jest drewno bukowe. Cechuje ją znaczna wytrzymałość i twardość. Jednak buk nie najlepiej prezentuje się pod względem trwałości. Oznacza to, że przykładowo w pomieszczeniu wilgotnym już po kilku latach barwa, która jest początkowo żółtawa lub żółtaworóżowa może nagle zacząć ciemnieć powodując wrażenie, że całe łóżko jest starsze niż w rzeczywistości. Jednak zakładając, że współczesne sypialne to pomieszczenia zadbane i suche, nie powinno być problemu w utrzymaniu drewna bukowego w świetnej formie przez długi czas.

Zobacz łóżka do sypialni na YoutubeWytrzymałość dobrego łóżka

Z pewnością najbardziej odporne w trakcie użytkowania jest drewno dębowe. Świadczy o tym fakt, że wykorzystywane jest nie tylko przy budowie łóżek, ale także, a może nawet przede wszystkim, znajduje zastosowanie przy parkietach i schodach, czyli jak wiadomo, tych elementach wyposażenia domu, które narażone są na największe zniszczenia. Dąb posiada jasnobrązową barwę o spokojnym charakterze, przekładającą się na klasyczny i elegancki kolor produktów z niego zrobionych. Jeśli chodzi o minusy dębu, to można zaliczyć do nich skłonności do paczenia się i pękania.

Łóżka drewniane do sypialni mogą wyglądać naprawdę bardzo różnie. Już sam kolor nie zależy tylko od gatunku drewna, z jakiego zostało wykonane. W zasadzie o wszystkim decyduje barwnik jakim drewno zostało pokryte. Podobnie ma się kwestia z kształtem – co prawda łóżka drewniane powstają na bazie figury prostokąta, jednak aktualnie wcale nie musi oznaczać to kanciastych kształtów. Zresztą, poza wyborem spośród gotowych modeli można zdecydować się na zamówienie indywidualnej wersji. To kosztuje, ale przecież łóżka drewniane do sypialni to inwestycje na wiele lat.

KLIKNIJ, ABY WRÓCIĆ NA GÓRĘ KLIKNIJ, ABY WRÓCIĆ NA GÓRĘ

Wygodne łóżka

Cechy dobrego materaca

Pamiętaj o tym, że o wygodzie łóżka decyduje odpowiedni wybór materaca !

  • Przewiewność
  • Rozmiar
  • Sprężystość i twardość
  • łóżko do sypialni